Холандецът Бодевайн Зенден отбеляза единственото попадение за победата на Олимпик (Марсилия) с 1:0 като домакин на Ланс в късния неделен мач от
11-ия кръг на френското футболно първенство.

В 75-ата минута Зенден напредна дълбоко в половината на Ланс и със силен шут близо до наказателното поле донесе победата на "бяло-сините".

Седем минути преди края на мача сенегалецът Мамаду Нианг от Олимпик не успя да удвои преднината на своя тим, изпускайки чисто голово положение на шест-седем метра от вратата на гостите. В началото на втората част Нианг имаше възможност да открие резултата, но ударът му с глава беше спасен от вратаря на Ланс - Ведран Руние.

Това е първа домакинска победа за Олимпик през сезона. Отборът от Марсилия има 10 точки и се намира на 17 място във временното класиране.

В ранния мач в неделя Нанси и Сашо не излъчиха победител, завършвайки 1:1.

В 26-ата минута Ким изведе Нанси напред в резултата. Бразилският нападател направи добавка след изпълнение на свободен удар от страна на Паскал Беренгер и несигурна намеса на вратаря на Сошо - Теди Ричер.

Турският нападател Мелвут Ердинг изравни в 57-ата минута, прехвърляйки стража на Нанси - Дженаро Брачилиано след подаване на Микаел Изабей.

До края на мача и двата отбора пропуснаха изгодни възможности за гол.

Нанси е на второ място с актив от 23 точки. Сошо е на предпоследното място, само с осем точки. Лидер е Лион с актив от 25 точки.