Лионел Меси отбеляза хеттрик, вкарвайки три гола за 12 минути при убедителната домакинска победа на Интер Маями с 6:2 над Ню Инглънд Революшън в американската Мейджър Лийг Сокър.

С успеха Интер Маями подобри рекорда по спечелени точки за един сезон във футболното първенство на САЩ.

Голяма новина за Лео Меси

Ще може да играе за последно на Световното клубно първенство

Меси влезе като резерва в 57-ата минута и се разписа 78-ата, 81-ата и 89-ата минута, осигурявайки 22-ата победа на тима си за сезона. Интер записа още четири загуби и осем равенства, за да завърши с рекордните 74 точки на върха в Източната конференция.

След като вече си гарантира първото място в плейофите и спечели трофея Supporters' Shield, рекордът по точки беше единствената останала цел за Интер Маями. Той изглеждаше застрашен още в началото, след като Ню Инглънд Революшън поведе с 2:0, но това предимство беше заличено на преди края на първото полувреме, благодарение на два бързи гола на Луис Суарес в 40-ата и 43-ата минута за равенство 2:2.

Влизането в игра на Лионел Меси имаше незабавен ефект, давайки възможност на Бенджамин Кремаски да изведе Маями напред в 58-ата минута, преди аржентинецът да подпечата победата със серията си от голове.

Президентът на Международната федерация по футбол - ФИФА Джани Инфантино обяви след мача, че Интер Маями ще играе на Световното клубно първенство през 2025 година, което е планирано да започне в Маями на 15 юни. Събитието, което ще се провежда на всеки четири години, включва 32 отбора от шестте футболни конфедерации на ФИФА. Интер Маями ще участва в мача на откриването на турнира в САЩ.

"Горд съм да обявя, че като един от най-добрите клубове в света, вие сте заслужени участници в новото Световно клубно първенство", каза Инфантино.