Олимпик Марсилия постигна едва втората си победа в Лига 1 през този сезон след като направи пълен обрат за 2:1 над гостуващия Нант  в в последен мач от седмия кръг. Така отборът прекъсна серия от три мача без успех.

Началото беше неприятно за домакините, които получиха гол още във 2-рата минута. След центриране от корнер от ляво Мариуш Степински с глава прати топката в малкото наказателно поле и непокритият Емилиано Сала отблизо отклони в мрежата на Йоан Пеле.

Отборът на Марсилия се вдигна на щурм, но пропуски на Бафетимби Гомис не позволиха изравняването на резултата. Все пак логичното се случи в 22-рата минута, когато надеждата на английския Тотнъм – Клинтън Нжие, който играе в Марсилия под наем, с хубав изстрел от 22 метра прати топката в десния ъгъл на Реми Риу.

През второто полувреме Олимпик продължи да бъде по-активният отбор.  В 52-ата минута Гомис беше повален в наказателното поле от Еног Куатенг. Потърпевшият стреля точно от бялата точка и донесе успеха на домакините.

Гостите бяха по-активни в края, но нямаха късмет, когато в 79-ата минута мощен удар на Гийом Жиле от 15 метра се отби от страничната греда.

След тази победа Марсилия събра 8 точки и се изкачи на 13-ото място във временното подреждане. Нант пък записа седми последователен двубой без победа в шампионата и с 5 точки е 18-и.

Продължава сензационното представяне на Ница. Отборът запази първото място във временното класиране след като постигна нова победа срещу Нанси с 1:0. "Орлетата" бяха без новата си звезда Марио Балотели, който все още не е напълно готов за двубой през няколко дни, но това не им попречи да вземат успех при визитата си на новака.

Единственото попадение бе дело на Аласан Плеа в средата на втората част. Тогава нападателят получи хитър пас зад защитата от Валентен Ейсерик и останал сам срещу вратаря отбеляза. До края на мача отбраната на гостите действаше сигурно и не позволи на съперника да застраши Йоан Кардинал, с което запази и минималната преднина на тима.

Ница е лидер с актив от 17 точки от първите седем двубоя - една преднина от местния съперник Монако. Освен това играчите на Люсиен Фавър са единственият отбор без загуба от началото на шампионата. Нанси пък остава предпоследен с пет точки.