Петкратните шампиони на Франция от Лион спечелиха дербито на 3-ия кръг в Бордо с 2:1.

Победният гол бе дело на Силвен Вилтор в 85- ата минута. Той влезе като резерва в мача и донесе победата на отбора си.

Така гостите обърнаха мача след като губеха с 1:0. Лион, който се стреми към шеста титла, събра 7 точки и е лидер в подреждането с отборите на Марсилия и Льо Ман. Вицешампионът Бордо остава с 6 заедно с още три тима.

Новият френски национал Жулиен Фобер се разписа в 4-ата минута с глава след центриране на Йоан Мику от фаул. В 28-ата минута обаче гостите изравниха чрез Фред. Той получи топката от португалския полузащитник Тиаго Мендеш и с удар от 20 метра я прати във вратата на домакините.

През второто полувреме срещата се изнерви и зрителите наблюдаваха доста "балкански" сцени, в които съдията показа 8 жълти картона.

"Ние не търсехме победата по най-добрия възможен начин. Не казвам, че не сме я заслужили, но особено след почивката, ни беше доста трудно", призна наставникът на шампионите Жерар Улие.

"Доста усилия трябваше да вложим. Все едно днес имахме мач от Шампионската лига", допълни той.