Отборът на Лион постигна нова победа в първенството на Франция като надигра гостуващия отбор на Нанси с минималното 1:0. Победният гол вкара Джон Карю в 13-ата минута на двубоя.

В другата среща от деня Марсилия загуби злощастно с 1:2 от Ница. Това е трета поредна загуба само за една седмица. След загубите от Лион за първенството и от Сент Етиен за Купата на Франция това беше трето поражение на марсилци.

Отборът явно изпитва сериозни затруднения в играта си след като не успява да налучка правилната тактика.

Срещата започна добре за домакините от Ница, които поведоха в резултата с гол на Сирил Рул в 26-ата минута на двубоя.

Марсилия стигна до равенството с гол през второто полувреме, като автор на попадението стана Микаел Пажис в 63-ата минута.

Така се стигна до последната 90-ата минута, когато домакините вкараха победното си попадение с дузпа отсъдена за нарушение срещу Бакари Коне.

Точен от бялата точка бе Едерсон и остави трите точки в Ница.

След тази среща Марсилия заема второто място в класирането. С тази победа Ница пък успя да излезе от зоната на изпадащите и вече заема 17-то място.