С късен гол на Пиер Дюкас Бордо успя да победи Тулуза с 4:3 като домакин и се изкачи на трето място във временното класиране на първенството по футбол на
Франция.

"Жирондинците" поведоха в резултата с 3:0 чрез голове на бразилеца Вендел в 7-ата и 39-ата минута и Алу Диара в 33-ата минута. Така завърши и първото полувреме на двубоя като изглеждаше, че вече всичко е решено.

През второто полувреме нападателят на Тулуза Йохан Елмандер отбеляза бърз хеттрик, с което изравни резултата. Шведът вкара първия си гол в 63-ата минута от дузпа, а другите два добави в разстояние на 4 минути между 72-ата и 76-ата минута.

Пиер Дюкас обаче отбеляза гол за Бордо в 86-ата минута на двубоя отново от пряк свободен удар и донесе трите точки на "жирондинците".

Три минути преди победния гол, играчът на Тулуза Никола Диуз получи червен картон и улесни домакините.

Валансиен победи с класическото 3:0 гостите от Рен. Стив Савидан откри резултата за домакините в 13-ата минута, а Грегори Пужол направи резултата класически с голове в 66-ата и 75-ата минута на двубоя.

Играчът на Рен Джон Менса получи червен картон в 58-ата минута след два жълти картона от фалове срещу Пужол.

Изненадващо Валансиен се изкачи на петото място във временното класиране, а загубилия четири поредни срещи Рен се свлече на седмото.

В последния мач от кръга шампиона Лион надигра Страсбург с 5:0. Шведът Ким Калстрьом се разписа два пъти, а лидерът при голмайсторите Карим Бензема вкара своето 12-то попадение от началото на сезона.

Останалите два гола бяха дело на Жуниньо Пернамбукано и Франсоа Клерк.
Домакините отключиха вратата на новака още в 13-ата минута. Ким Калстрьом се разписа след чудесна комбинация с участието на Сидни Гову и Карим Бензема.

В 35-ата минута Жуниньо покачи на 2:0, демонстрирайки своя специалитет от свободен удар. По-късно през втората част бразилецът тресна напречната греда при ново изпълнение на свободен удар.

Дойде ред и на Карим Бензема да демонстрира майсторството си - 3:0 в 67-ата минута. Франсоа Клерк вкара първия си гол в лигата, след като бе точен в 78-ата минута след подаване на резервата Милан Барош.

Крайното 5:0 бе оформено в 80-ата минута от Калстрьом, който превърна в гол отсъдената дузпа за нарушение срещу Гову.