Хокеистите на Едмънтън победиха с 3:1 като гости Анахайм във втория мач от финалния плейоф в Западната конференция на Националната хокейна лига. Резултатът в серията вече е 2:0 победи за Ойлърс, играе се до четири успеха.

Домакините бяха равностойни само във втората третина на мача.

Звездата на Едмънтън Крис Пронгър откри резултата в 14-ата минута, реализирайки при числено превъзходство за тима си на леда.

Във втората третина двата тима си размениха по едно попадение, като Фризен в 27-ата направи резултата 1:1, а Писани отново изведе Едмънтън напред 10 минути по-късно. Отлични изяви на вратата на гостите имаше Дуейн Ролсън, който бе и с основен принос за успеха на отбора си.

В третата третина Пека добави още едно попадение за Едмънтън, за крайното 3:1.

Силен мач за победителите направи и Писани, който освен гола, записа и асистенция.

Домакин на следващите два мача е тима на Едмънтън.