Мат Брадли отбеляза победното попадение при шутаут-а и неговият Вашингтон Кепитълс спечели драматично срещу Едмънтън с 5:4. След като Брадли отбеляза дузпата си, вратарят на столичани Оли Котциг отрази удара на Шелдън Сори. преди това по 12 играчи на двата отбора пропуснаха.

Гостите започнаха уверено срещата и спечелиха първата третина с 2:0. Шоун Хоркоф откри в 8-ата минута, а Робърт Нилсон направи 2:0 в 13-ата.

Само в рамките на 40 секунди в началото на втората третина обаче Вашингтон изравни. Никлас Бакстрьом се разписа, а след него това стори и Алекс Овечкин.

В 6-ата минута Дъстин Пенер отново изведе гостите напред, но до края на третината Вашингтон съумя да направи пълен обрат чрез попаденията на Майк Грийн и Алексей Семин.

Ойлърс изоставаха с един гол и Шоун Хоркоф отбеляза второто си попадение за вечерта в 7-ата минута на последната третина. Мачът отиде в продължение, в което голове не паднаха, а при дузпите столичани успяха да спечелят.

Едмънтън не е печелил като гост в столицата от 26 януари 1997г. и има 6 поредни загубени срещи като във Вашингтон.