Лос Анджелис Кингс сътвориха сензацията в първия кръг на плейофите за Купа Стенли в НХЛ след като отстраниха Ванкувър Канъкс с 4:1 победи. Отборът на Ванкувър, който е финалист от миналата година, завърши като победител редовния сезон. Кралете, които влязоха под № 8 в елиминациите в Западната конференция и № 14 в общото класиране, спечелиха като гости петия мач с 2:1 (след продължение). Джарет Стол вкара победния гол за Ел Ей в 4,27 минута на продължението.
"Филаделфия" се класира за втория кръг на плейофите на Източната конференция след победа над "Питсбърг" с 5:1 в шестия мач от серията. Клод Жиру вкара шестия си гол в серията, а вратарят Иля Бризгалов направи първия си силен мач в плейофа, като допусна само един гол.
Бризгалов инкасира 20 гола в първите пет мача, но този път бе по-стабилен и бе надигран единствено от Евгений Малкин, който вкара почетния гол за "Питсбърг" във втората третина.
Шампионът "Бостън" победи "Вашингтон" с 4:3 след продължение. С успеха си "Бостън" изравни плейофа на 3:3 победи и седми мач ще реши спора в серията. Тайлър Сегин бе точен в 3-а минута на продължението и остави "Бостън" в играта. Решителният мач номер 7 ще се играе в Бостън в сряда.Първите 6 мача в серията бяха решени с по един гол разлика, като 3 от тях стигнаха да продължение, така че изходът от битката изобщо не е ясен.