В дербито на Ню Йорк, което бе играно в зала "Медисън Скуеър Гардън тимът на Ню Йорк Рейнджърс победи Айлендърс с 4:2.

След три поредни загуби през сезона, победата дойде след 2 часа и 20 минути игра. В отделните третини 1:0, 2:2, 1:0.

Яромир Ягър откри за домакините в средата на първата третина, а Мирослав Сейтън изравни в 4-ата минута на втората част. След гола на Айлендърс канадецът Колтън Ор от домакините и сънародникът му от гостите Крис Саймън се сбиха и бяха отстранени за по пет минути от игра.

Крис Друри отбеляза гол за 3:1. Майк Комри намали за 2:3, а в последната част Брандън Добински затвърди победата на домакините – 4:2.

Рейнджърс излезе на първо място с 14 победи, докато Айлендърс са трети в Атлантическата дивизия с 13 победи.