Треньорът на Тампа Бей Гай Бучър остана доволен от завръщането на отбора "на пътя" след неудобната загуба от Бостън. Мартин Сент Люис и Симон Жан, всеки с по един гол и две аситенции, поведоха Лайтнинг към успеха с 6:5 над Колорадо Аваланш в най-оспорвания и резултатен мач.

Сент Люис, Матиас Ритола и Жан се разписаха във втория период, за да поведе Тампа Бей с 4:2. Първите двама вкара в разстояние от 52 секунди само три минути, след като се появиха на леда. Пол Щастни, Барндън Ип, Милан Хейдук, Филип Дюпои и Мат Дюшен бяха точки за Колорадо.

С 10-ия си гол за сезона Щастни върна Аваланш в мача минута 24 секунди след началото на трета част. Райън Малон обаче вкара за седми път в шампионата и помогна на Шон Бергхайм да направи 6:3 малко повече от четири минути преди сирената. Колорадо намали чрез Ип, а минута преди края на мача Хейдук върна надеждите на отбора си. В крайна сметка "светкавиците удържа преднината си от един гол и се поздрави с успеха.

Победата е много важна за тима на Гай Бучър. Тампа загуби последните си шест мача срещу този съперник. "Голям отпор! Вкарахме няколко гола и когато имахме преднина от два-три, бяхме склонни да променим някои неща. Желанието ни е да изградим стойностен отбор", заяви Бучър.

"Започнахме да играем едва в края на срещата, обясни наставникът на "светкавиците" Джо Сако. - За 60 минути трябва да се представяме по-добре, няма две мнения. Това, което показахме, не беше достатъчно за успеха."

Вратарят на Колорадо Петер Будаи приключи срещата с 33 спасявания, докато колегата му Дан Елис направи 19.