Националният отбор на Швейцария постигна трета поредна победа със "суха мрежа" на световното първенство по хокей на лед за мъже в Швейцария и Латвия.

В третия си мач в група "В" в Рига "кръстоносците" надиграха с 5:0 (1:0, 2:0, 2:0) Казахстан и остават единственият отбор в турнира, който не е допуснал гол.

Паднахме от Китай на хокей

Пън Сун, Цзяхъ Чжоу, Жуй Чжао и Фанкъ Мън, който отбеляза два пъти, осигуриха успеха на азиатците с 5:1

Тобиас Гайсер изведе Швейцария напред в петата минута от началото на срещата, а символичните домакини удвоиха аванса си чак в осмата минута на втория период чрез Фабрис Херцог. Три минути след това Дамиен Риа окончателно уби надеждите на Казахстан за обрат с трети гол.

В последната третина швейцарците направиха успеха си още по-убедителен с голове на Нино Нидеррайтер и Ромейн Льофел.

Вратарят на "кръстоносците" Леонардо Дженони направи 13 спасявания и постигна втория си "шътаут" на световното първенство.

Швейцария е едноличен лидер в групата с 9 точки и голова разлика 15:0, докато Казахстан е на предпоследното седмо място с 2 точки.

В група "А" в Тампере Унгария постигна победа с 3:2 (1:1, 1:1, 0:0, 1:0) след продължение над Франция. За маджарите това е първа победа в най-горната дивизия на световния хокей от 2016 година насам.

Победното попадение падна 1:22 минути след началото на допълнителния период, а негов автор стана Ищван Барталис.

Преди това французите на два пъти бяха повели. В 17-ата минута на мача Шарл Бертран откри за "петлите", но 20 секунди преди да свърши първата третина Бенче Щипшич изравни.

В средата на втората част Луи Будон отново даде преднина на Франция, но след само 200 секунди Вилмош Гало вкара за 2:2, което бе и крайният резултат в редовните 60 минути.

В класирането в групата след първите три кръга Франция е на четвърто мясот с четири точки, като всеки от трите мача на тима до момента е бил решен с продължение. Унгарците са на шесто място с 2 точки. Лидер е тимът на САЩ с максималните 9 точки.