Резултати от НХЛ от понеделник 20.11.2016:
Нешвил - Тампа Бей - 3:1
Далас - Минесота - 3:2 прод.
Едмънтън - Чикаго - 5:0
Сан Хосе - Ню Джърси - 4:0

Носителят на Купа Стенли Питсбърг беше победен у дома от Ню Йорк Рейнджърс с 2:5. Домакините поведоха в първата третина с 2 попадения на „новобранеца" Джейк Гюнцел. През втората третина „рейнджърите" отбелязаха 3 гола чрез: Рик Неш, Михаел Грабнер и Ти Джей Милър. „Пингвинте" се опитаха да се върнат в третат част и бяха наказани с още две попадения отбелязани от Кевин Хейс и Дерек Степан.

В Рейнджърс са начело в Метрополитън дивижън с 29 точки, а Питсбърг е на второ място с 25 точки.

Снимка 263881

Начело в Източната конференция, а и в цялата лига продължава да е Монреал Канадиънс с 30 точки.

На Запад начело е Чикаго с 28 точки, който беше разгромен от лидера на Тихоокенаската дивизия Едмънтън с 5:0. Това е втора загуба за Чикаго в последните 10 мача. За „петролодобивниците" блястящо игра вратарят Кам Талбът, който спаси 31 шайби. Голмайстори за победителите са: Леон Драйзайтър с 2 попадения, Оскар Клефбом, Андрей Шекера и Антон Слепишев.

Мат Дюшен отбеляза „златен" гол за Колорадо след 1:49 минути игра в добавеното време във вратата на Кълъмбъс.

1:23 допълнителни минути бяха достатъчни на Джейми Бен за да отбележи победен гол за Далас срещу Минесота.