Райън МакДона вкара гол в края на третия период, a Кевин Ланкинен направи 30 спасявания за успеха на Нешвил над Вашингтон с 3:2 в среща от редовния сезон на Националната хокейна лига (НХЛ) на САЩ и Канада.

Томас Новак и Яков Тренин също отбелязаха за тима на Нешвил, който записа трети пореден успех и се доближи до позиция за плейофите в Западната конференция.

МакДона, който играе като защитник, се разписа със страхотен удар при оставащи 3:16 минути.

Сони Милано и Николас Обе-Кубел бяха точни за столичани, а Чарли Линдгрен направи 19 спасявания. Вашингтон загуби три от последните си пет мача.

Аарон Екблад вкара два пъти при числено превъзходство, а Флорида победи с 3:2 като гост Детройт, което е осми пореден успех за тима срещу този съперник.

Густав Форслинг също отбеляза за "пантерите", а Ерик Стаал записа своята асистенция номер 600 в кариерата при попадението. Александър Барков направи две асистенции, а Сергей Бобровски се отличи с 29 спасявания.

Роби Фабри се разписа във втория си мач този сезон, Джонатан Бергрен добави гол за тима на Детройт, който загуби три от последните си четири срещи.

Джон Клингберг вкара в 68-ата секунда на продължението, за да донесе победата на Анахайм срещу Сан Хосе с 5:4.

Мейсън МакТавиш записа два гола и две асистенции, а Тревор Зеграс и Райън Строум също отбелязаха за Дъкс.

В други срещи от тази нощ Чикаго надделя над Аризона с 2:0, а Калгари спечели срещу Ню Йорк Айлъндърс с 4:1. Уинипег постигна успех над Тампа Бей с 4:2 с победен гол на Кайл Конър в началото на третата част.