Александер Радулов вкара гол и направи асистенция за победата на Монреал Канейдиънс като гост на Ню Йорк Рейнджърс с 3:1 в третия плейофен мач за Купата Стенли. Канадците поведоха с 2:1 и си върнаха домакинското предимство в серията.

Кери Прайс направи 20 спасявания и допусна гол едва три минути преди края на мача, когато домакините бяха извадили вратаря си Йорк Хенрик Лундквист. Четвъртият мач е във вторник отново в Медисън Скуер Гардън.

Едмънтън победи Сан Хосе с футболен резултат и поведе в серията

Зак Касиан вкара единствения гол

Шампионите от Питсбърг Пенгуинс се нуждаеха от 13 минути добавено време за да победят Калъмбъс Блу Джакетс с 5:4 като гости. Питсбърг води с 3:0 и вече е на една победа от място във втория кръг на плейофите.

Брайън Ръст вкара два гола за „Пингвините", които изоставаха с 1:3, но отбелязаха 3 поредни попадения.  Евгени Малкин направи три асистенции. Брендън Дубински изравни за Калъмбъс 5 минути преди края на редовното време.

Снимка 288896

Сейнт Луис Блус също поведе с 3:0 победи срещу Минесота Уайлд след домакински успех с 3:1. Колтън Парайко изведе Блус напред в 4-та минута на мача.Чарли Койл изравни в 33-та минута, но 80 секунди минути по-късно  Джейдън Швартз върна преднината на домакините.

Александер Щеен вкара за 3:1 две минути преди края на срещата. Джейк Алън направи 40 спасявания и Сейнт Луис успяха да спрат нападението на Минесота, което беше второто по резултатност през редовния сезон с 266 гола.