Питсбърг Пингуинс победи с 4:3 (2:0, 0:1, 1:2, 0:0, 0:0, 1:0) след три продължения Детройт Ред Уингс в петата среща от серията и намали резултата на 2:3 победи.

Зрителите в „Джо Луис Арина” в Детройт наблюдаваха драматичен двубой, който продължи 110 минути преди да стане ясен победителят.

В първата третина „пингвините” взеха преднина от два гола чрез попадения на Мариан Хоса и Адам Хол. Дарън Хелм намали през втората част.

Домакините стигнаха до пълен обрат с голове на Павел Датсюк и Брайън Рафалски, но 35 секунди преди края Максим Талбът им отне възможността да вдигнат Купа „Стенли” след изтичането на редовните 60 минути.

В първото продължение от 20 минути гол не падна, а същото се случи и във второто. Защитниците и на двата тима бяха непробиваеми, но в 48-ата минута от продължението Иржи Худлер бе наказан за 4 минути за високо вдигнат стик.

„Пингвините” се оказаха с човек повече на леда и се възползваха от шанса си. Евгени Малкин подаде на Петер Сикора, който прокара шайбата зад гърба на Крис Осгууд и остави интригата за титлата поне до шестия мач в Питсбърг след по-малко от две денонощия.

Главният "виновник" за победата на Питсбърг бе бранителят Фльори, които спаси 55 удара към мрежата на "пингвините".