Младите български хокеисти до 18 години постигнаха първа победа на Световното първенство в Дивизия III, мачовете от което се играят в Ерзурум (Турция).

От Рейнджърс заявиха, че не са сбъркали с Александър Георгиев

Българинът се заръща в Хартфорд

Мачът беше изключително значение за нашите момчета, защото преди него те бяха единственият отбор, който нямаше успех. Съперниците от Израел имаха две победи и една загуба и бяха предварително сочени за фаворити. Те успяха да открият резултата чрез Чен Задик в 35-ата минута.

Това се оказа сигнал за щурм за българите, които до края на втората третина обърнаха резултата с голове на Тарк Абди и Константин Рангелов. Пет минути преди сирената Марио Атанасов оформи крайния резултат 3-1.

Иван Стойнов игра отлично на вратата и даде сериозен принос за победата, спасявайки 34 удара. Утре "младите лъвове" ще играят с домакина Турция. Това е последният двубой в турнира и преди него може да бъде ясно дали българите ще запазят мястото си в дивизията. За това е необходимо Тайван да загуби днес от Турция и утре от Мексико. В противен случай нашите момчета ще трябва да победят турските си връстници.