След три асистенции на чешкия ветеран Яромир Ягър в първата третина Ню Йорк Рейнджърс вкара три гола и победи с 3:1 Вашингтон Кепитълс. Това бе първата загуба на отбора от столицата Вашингтон за този сезон.

С трите си асистенции Яромир Ягър се изкачи на 11-то място във вечната ранглиста на НХЛ на най-добрите реализатори с 1 533 точки. Още в 1:33 минута Скот Гомес отбеляза първия гол за "Рейнджърите", но в 7:46 минута Алекс Овечкин изравни.

Това бе гол номер 100 в кариерата на Овечкин в само 167 мача от НХЛ. В 13:26 минута Мартин Страка изведе домакините напред в резултата - 2:1, а защитникът Михал Рошивал направи 3:1 за Ню Йорк Рейнджърс в 17:59-та минута. Във втората и третата третина двата отбора не си отбелязаха голове.

Вратарят на Ню Йорк Рейнджърс Хенрик Лундквист спаси 24 удара, а вратарят на вашингтонския отбор Олаф Колзиг направи 38 спасявания. Метю Ломбарди вкара втория си гол в мача в продължението и Калгари победи "Звездите" от Далас с 3:2. Това бе първата победа на Калгари за сезона.

С гол на Робърт Ланг в третата третина отборът на Чикаго победи като гост "Червените криле" в Детройт, след като губеше с 0:2 в първата третина. Джес Булерис - крилото на Филаделфия, получи рекордното наказание от 25 мача от НХЛ за груб удар със стик в лицето на Райън Кеслер от Ванкувър в мача в сряда.

В третата третина на мача в сряда Джес Булерис удари жестоко със стика си в челюстта Райън Кеслер. Така Джес Булерис ще може да играе едва на 13 декември в мача срещу Монреал Канадиънс.