Монреал продължава успешното си представяне в НХЛ. Тази нощ Канейдиънс се наложиха с 2:1 над Каролина и са начело, както в Източната конференция, така и в общото класиране с 32 точки.

Победна шайбе беше вкарана от Макс Пачорети в началото на последната третина. Другият гол за победителите беше отбелязан от Ендрю Шоу в 13-ата минута на първата част. Две минути преди това Елиас Линдхолм откри за гостите.

Както се случва в мачове с малко голове главни действащи лица бяха вратарите. Кари Прайс спаси 31 удара на вратата на Монреал, а неговия колега от Каролина, Кам Уорд отрази 21 шайби.

Кари Прайс

Кари Прайс

В другата среща още един кандски отбор спечели. Отава Сенатърс победи Бостън Брюинс с 3:1. Срещата се реши в средата на третата третина, когато Крис Уайдерман и Кайл Търис вкараха попедните попадения.