Майк Нъбъл вкара гол в четвъртия опит при дузпите за победа на Вашингтон с 4:3 над шампиона Питсбърг в среща от Националната хокейна лига на САЩ и Канада (НХЛ). Дясното крило на Вашингтон бе точен и в редовното време, с което лидерите в НХЛ изравниха клубния си рекорд от 108 точки в редовния сезон. Джоузи Тиодор спаси 39 шайби за победителите и повиши клубния рекорд на 19 поредни мача без загуба в редовното време. Александър Сьомин и Ерик Фер нанизаха две шайби само за две минути във вратата на Пингвините през третата част, а Нъбъл добави още едно попадение до равенството, донесено от Джордан Стаал 3:06 минути преди края. За Питсбърг точни бяха още Бил Герен и Максим Талбот.

Валтери Филпула вкара победен гол за Детройт 6:49 минути преди последната сирена и добави още едно попадение на празна мрежа за успех на вицешампионите с 4:2 над гостуващия Сейнт Луис. Джими Хауърд спаси 30 шайби, а Хенрик Зетеберг и Тод Бертуци добавиха по още един гол за отбора на Детройт, който набра 4 точки аванс пред Калгари в борбата за участие в плейофите от Западната конференция на НХЛ.