Кори Стилман вкара решаващия гол в деветата минута на продължението за домакинския успех на Каролина с 4:3 срещу Бъфало във финалите на Източната конференция на НХЛ в неделя. С тази победа Хърикейнс поведоха с 3-2 в серията.

Гостите започнаха по-добре мача, като водеха с 3:1 до началото на втората третина след голове на Крис Дрюри (8-а мин), Дерек Рой (18-а мин) и Тони Линдман в началото на втората част. Междувременно за Каролина се бе разписал единствено Джъстин Уилямс, който изравни за 1:1 в осмата минута на първата третина.

"Ураганите" обаче успяха да наваксат пасива от два гола и да докарат мача до продължение след точни попадения на Марк Реки в 26-ата и на Род Бринд'Амур пет минути по-късно.

"Успяхме да постигнем целта си. Не искахме да отпътуваме за Бъфало със загуба. Сега имаме аванс и вярваме, че ще довършим започнатото на леда на Сейбърс", заяви доволно вкаралият победната шайба Стилман.

Хърикейнс могат да разрешат спора в серията още в шестата среща в Бъфало във вторник.