Жером Игинла записа своята точка номер 1000 в кариерата си в Националната хокейна лига и помогна на отбора си Калгари Флеймс да спечели като гост с 3:2 над Сейнт Луис, а също така и да остане в битката за място в плейофите. След този успех Калгари има 89 точки и се нарежда на 9-о място в Западната конференция, на три от шампиона Чикаго.

Игинла вкара два гола за успеха на своите, а също така подаде и за третото попадение. По този начин той се превърна в 77-ия играч, който регистрира точка номер 1000 в НХЛ. Въпреки днешната победа обаче, шансовете на Калгари не се увеличиха кой знае колко, защото те имат едва три срещи до края, докато на Чикаго предстоят пет.

Сейнт Луис поведоха в мача с 2:0 благодарение на точните изстрели на Мат Д'Агостини и Дейвид Бейкс, а в началото на втората част Игинла върна едно попадение. След това той подаде на Алекс Тангей за 2:2, а 5:03 минути преди края на редовното време донесе успеха с 3:2.