Бранителят на Монреал Майк Комисарек успя да вкара 35 секунди преди края на продължението, с което донесе и победата на тима си над Торонто в среща от НХЛ. Вратарят на Торонто Кери Прайс, който е в първата си година в лигата и за първи път стартира в мач срещу Мейпъл Лийфс, бе направил страхотно спасяване на изстрел на Брайън МакКейб секунди преди гола и завърши с общо 37 спасявания. Торонто дори имаше по-добри шансове в мача, но не можа да ги оползотвори.

Гостите откриха в първата третина чрез Андрей Марков. Във втората част Кленовите листа имаха преимущество. Те направиха пълен обрат с две шайби на Кайл Уилууд, но до края на частта Андрей Костсисин успя да изравни.

Домакините поведоха в третата четвърт с попадение на Бойд Деверо, но 6 минути преди края Алекс Ковальов докара нещата до 3:3 и продължение. Двата тима не можеха да си отбележат гол, преди Комисарек да стори това и да даде победата на Монреал.