Фаворитите постигнаха икономични победи във вчерашните срещи от 81-то световно първенство по хокей на лед.

В група "А", мачовете от които се играят в Кьолн, Русия вкара 3 гола в рамките на 70 секунди във втората третина срещу Дания. С тях Сборная оглави класирането в групата, след като всички отбори имат изиграни по 4 мача.

Швеция също се справи без много зор с непобедения до този момент отбор на Латвия. Габриел Ландеског откри резултата в 10-та минута, а Елиас Линдхолм вкара гола на спокойствието 3 минути преди края.

В Париж Чехия спечели две точки от мача си с Норвегия. Двата отбора не си отбелязаха гол в продължение на 65 минути и трябваше да излъчат победител след изпълнение на дузпи. Ян Ковар отбеляза победното попадение.

В последната среща домакините от Франция дръзнаха да поведат с 2:1 срещу световния шампион Канада. Дамиен Фльори изведе "петлите" напред в началото на втората третина. "Кленовите листа" не допуснаха изненада. Клод Жиру изравни секунди преди втората почивка, а Марк-Едоар Влашич вкара победния гол в третата минута на последната част.

Словакия се препъна и в Германия на Световното по хокей на лед

САЩ, Швейцария и Финландия постигнаха задължителни победи

Група "А" - Кьолн, Германия
Русия - Дания 3:0 (0-0, 3-0, 0-0)
Швеция - Латвия 2:0 (1-0,0-0,1-0)
Класиране: 1. Русия 11т 21:5, 2. САЩ 9т 15:7, 3. Латвия 9т 8: 4, 4. Швеция 7т 13:8, 5. Германия 5т 10:16, 6. Словакия 4т 9:12, 7. Дания 2т 6: 16, 8. Италия 1т 4:18.

Група "Б" - Париж, Франция
Чехия - Норвегия 1:0д (0-0,0-0,0-0,0-0,1-0)
Канада - Франция 3:2 (1-1, 2-2, 1-0)
Класиране: 1. Канада 12т 20:5, 2. Швейцария 9т 14:7, 3. Чехия 7т 12: 8, 4. Финландия 7т 12:13, 5. Норвегия 7т 8:7, 6. Франция 5т 13:10, 7. Словакия 1т 9:22, 8. Беларус 0т 3:18.