Филаделфия Флайърс бе повече от убедителен срещу Питсбърг и го победи като домакин с 8:2. Това бе трета поредна победа на Фили срещу "пингвините", които пък бяха спечелили предишните 8 поредни срещи.

В първата третина бяха необходими едва 4 минути на Дгжефри Лупул да отбележи две попадения за Филаделфия. До края на частта обаче гостите изравниха с шайби на Райън Уитни и Петер Сикора.

След това играчите на Питсбърг едва ли подозираха какво ги чака. Ар Джей Умбъргър вкара нови два гола след асистенции на Лупул, а до края на втората третина се разписа и Майк Нъбъл.

Последната част бе открита с третото попадение на Лупул. Той завърши двубоя с 6 точки и стана първият играч на Фили, който е постигал това от Ерик Линдрос насам през 1997г.

Останалите две шайби бяха дело на Брейдърн Кобърн и отново Ар Джей Умбъргър. Тока той оформи своя хеттрик и двамата с Лупул станаха първият тандем във Филаделфия, всеки от които е завършил с по 3 точки от Тим Кър и Дейв Поулин през 1986г.