Хокеистите на Едмънтън се класираха на финала за купа "Стенли".

В петия мач от финалната серия на Западната конференция Едмънтън победи като гост Анахайм с 2:1 и взе серията с 4-1 успеха.

В спора за трофея "Ойлърс" срещат победителя от финала на Изток между Бъфало и Каролина, където резултата в серията е 2-2 победи.

Още в 7-ата минута Бошемен вдигна на крака повече от 17 000 зрители в залата на Анахайм, реализирайки за домакините.

Тимът на Едмънтън стигна до успеха в мача във втората третина, като Моро в 4-ата минута на частта, и Торес пет минути по-късно вкараха за крайното 2:1 за Едмънтън.

В третата част двата тима така и не можаха да си вкарат гол, като основен виновник за това стана вратаря на Едмънтън Дуейн Ролсън, отразил 32 удара на съперниковите състезатели.

За Едмънтън това ще бъде първи финал за купа "Стенли" от 1990 година, когато именно "Ойлърс" спечелиха трофея.