Отборът на Едмънтън Ойлърс продължава невероятния си сезон, след като се класира за финалния плейоф в Западната конференция на НХЛ след успех с 2:0 над гостуващия Сан Хосе Шаркс.

Домакините спечелиха серията с 4-2 победи и ще спорят с Анахайм Майти Дъкс за място в решителните срещи за купа "Стенли".

Миналата седмица Анахайм отстрани с 4-0 Коларадо Аваланш в другия полуфинален плейоф в конференцията.

Головете за Едмънтън вкараха Майкъл Пека и Шон Хоркоф, а вратарят Дуейн Ролосън спаси 24 удара.

Ветеранът Майкъл Пека "взриви" близо 17-те хиляди фенове с гол в 8:21 минута в първата третина, в Хоркоф бе точен в 51:37 минути през последната част.

Така Едмънтън се класира за финала в Западната конференция на НХЛ за пръв път от 1992 година насам.

Първите две срещи са в петък и в събота в Анахайм, а след това на третата и на четвъртата домакини са Едмънтън.

Финалът на Изток е Бъфало Сейбърс - Каролина Хърикейнс.