Трой Брауър вкара втория си гол в мача в 1:37 минута на продължението при победата на Чикаго с 4:3 над Сан Хосе в дербито на Западната конференция в първенството на НХЛ.

Брауър вкара един от трите гола през първия период, когато Чикаго поведе с 3:0. Джо Павелски вкара два гола, а Мани Малхорта един за тима на Сан Хосе, който е начело в тихоокеанската дивизия. Отава записа осма поредна победа в НХЛ, след като победи като гост с 4:1 шампионите от Питсбърг.

Стражът на гостите Брайън Елиът спаси 30 удара към вратата си. Майк Фишър отбеляза първото попадение в срещата, записвайки общо 18 през сезона. Това бе осми пореден успех за Отава, с който тима бележи най-добрата си серия от ноември 2007 година насам.

Отборът на Минесота се наложи като гост на Колорадо с 1:0. Единственото попадение в срещата реализира чешкото крило Мартин Хавлат четири минути преди края на редовното време.

Лос Анжелис постигна четвърти пореден успех в НХЛ, след като се наложи като гост на Кълъмбъс с 4:1. Словенецът Анзе Копитар реализира две попадения, първото от които бе стотното в кариерата му. Вратарят на Кингс Джонатан Куик успя да спаси 29 удара към вратата си. Победата приближи ЛА до петата позиция във временното класиране на Западната конференция и те вече изостават само на точка от Колорадо.

Финикс победи като домакин Калгари с 3:2 след изпълнение на дузпи. Робърт Ланг и Лаури Корпикоски от Финикс бяха точни при дузпите и така нанесоха девета поредна загуба на своите съперници.