Шампионите от Чикаго Блекхоукс победиха като гости Бостън Брюинс в четвъртата среща от финалната серия за купа "Стенли" на Националната хокейна лига на САЩ и Канада и изравниха резултата на 2:2 победи.

Тазгодишният финал е белязан от изключително оспорвана борба и драматичен завършек на всяка от срещите. И вчерашният мач не успя да завърши в редовното време. Чикаго успя да спечели с 6:5 (1:1, 3:2, 1:2, 1:0) с гол в 10-ата минута на продължението. От четирите изиграни досега срещи три завършиха след продължения.

Докато в предишните три мача доминираха защитите, сега зрителите бяха свидетели на разнообразна игра в нападение и 11 гола. Гонитбата в резултата беше непрекъсната, но винаги гостите излизаха напред. Най-голямата разлика се получи във втората третина, когато Чикаго поведе с 4:2. Тогава обаче дойде мигът на Патрис Бержерон, който отбеляза два гола - единия при числено преимущество, а другия след великолепен пас на Яромир Ягър.

Вместо да се възползват от положението, хокеистите на Бостън, при игра в числено намален състав, допуснаха груба грешка и оставиха Кейн сам срещу вратаря. Беше извършено ново нарушения и петимата от Чикаго не пропуснаха да накажат тримата от Бостън. Но само 55 секунди по-късно домакините отново изравниха резултата и така се стигна пак до продължение.

В него победният гол вкара не нападател, а защитник - Брет Сийбрук с удар от синята линия. "Видях пролука между играчите, стрелях и шайбата някак си влезе", каза щастливият голмайстор след финалната сирена.

Петият мач е в събота в Чикаго, а шестият - в понеделник в Бостън.