Отборите на Чикаго Блекхоукс и Колорадо Авеланш постигнагнаха победи в единствените две срещи от тазвечершната програма.

В чикагската зала "Юнайтед сентър" домакините победиха с 3:2 гостуващия тим на Детройт Ред Уйнс. Победата е девета от началото на сезона, докато гостите от Детройт записаха едва втората си загуба от старта на кампанията.

Пероу, Кейн и Тоълс вкараха по една шайба в мрежата на "червените криле", а срещу това те отговориха само с две на Хъдлър и Линдстрьом.

В другата среща Колорадо Авеланш победи с 4:2 Минесота Уайлд като домакин и така постигна десета победа от началото на сезона. Загубата пък бе едва четвърта за "Дивите" от Минесота.

Домакините отбелязаха попадение във всяка една от третините, чрез Смит (1), Стасни - два гола във втората третина и Волски (3). Минесота успя да отбележи само във втората част, когато Белангер и Бушард успяха да вкарат по едно попадение, което обаче не бе достатъчно за успех в срещата.