Чикаго се класира за четвъртфиналните плейофи в НХЛ, след като победи Нешвил с 5:3 в шестия мач от серията в Западната конференция. Гостите вкараха четири гола в първата част, в която паднаха общо седем попадения, а 8 секунди преди края Джон Мейдън оформи крайния резултат.

Бостън също е четвъртфиналист на Изток, след като се наложи с 4:3 над Бъфало и спечели серията с 4:2. Дейвид Крейчи вкара два гола за победителите. Във втория кръг Бостън ще играе с победителя от серията между Питсбърг и Филаделфия.

Ярослав Халак направи 53 спасявания при победата на Монреал над Вашингтон с 4:1, след която серията е равна - 3:3 победи. Седмият решителен мач ще бъде във Вашингтон в сряда. Майк Камалери реализира два гола през първия период, а Максим Лапиер добави един в началото на третата част и направи резултата 3:0. Вашингтон върна един гол чрез Ерик Фер, но Томаш Плеканец на празна врата направи 4:1 минута преди края. Победата на Монреал е първа у дома в серията.