България спечели своята подгрупа от Световното първенство по хокей на лед група III провеждащо се в Зимния дворец в София. Нашите национали разгромиха състава на Хонг Конг с 10-3 и имат 6 точки от 2 мача. Отборите на Тайван и Хонг Конг ще спорят за второто място на полуфиналите в събота.

Срещата започна лошо за „лъвовете", които допуснаха изоставане с 0:2 до деветата минута след голове на Ау-Йенг Чун Инг. Този резултат се задържа само 25 секунди, когато Георги Искренов син на футболната легенда Божидар Искренов - Гибона намали. До края на първата третина Мартин Николов при числено превъзходство, Даниел Дилков и отново Георги Искренов направиха пълен обрат за 4-2.

В 26-та минута гостите намалиха чрез Лау Чи Лок намалиха, но това беше тяхното последно попадение в мача. Голове на Станислав Мухачев и Даниел Дилков внесоха спокойствие и нашите национали се оттеглиха на втора почивка при резултат 6-3.

България стартира с победа участието си на Световното първенство

Нашите хокеисти победиха лесно Тайван

В последната третина азиатците отпаднаха физически и с два гола на Георги Искренов и по един на Алексей Йотов и Станислав Мухачев беше оформен крайният резултат - 10-3.

В другите срещи Южна Африка победи Обединените арабски емирства с 8-0, Люксембург се наложи над Грузия с 6-4.

Снимка 288178

Следващият мач на България е в събота, 15-ти април най-вероятно от 20:00 часа. Съперник ще бъде някой измежду отборите на Грузия, Южна Африка и Люксембург. Това ще стане известно в четвъртък след мача между Люксембург и Южна Африка. Класирането в група „Б“ е: 1. Люксембург 4 точки, 2. Грузия 2 точки, 3. Южна Африка 2 точки, 4. Обединени арабски емирства 0 точки.