Най-резултатният отбор в НХЛ Бъфало вкара шест гола през първия период при победата с 6:3 над Вашингтон.

Алес Коталик, Максим Афиногенов и Томас Ванек записаха по един гол и асистенция в мача, който беше решен още в първите минути.

Бъфало вкара шест гола още с първите девет удара към вратата на съперника, като две от попаденията бяха отбелязани в рамките на 15 секунди.

Носителят на купа "Стенли" Каролина записа пета поредна победа след успех с 4:2 над Флорида.

Род Амур вкара решителния гол 50 секунди преди края на срещата, а другите попадения за Каролина отбелязаха Скот Уокър, Кори Стилман и Джъстин Уилямс. Ерик Стаал се отличи с две асистенции за победителите.

Кам Уорд спаси 25 удара на вратата на "ураганите", които побеждават у дома Флорида за седми пореден път.

Ню Джърси победи Питсбърг с 3:0 в друга среща от тази нощ.

Вратарят на "дяволите" Мартин Бродьо спаси 26 удара и записа 85-и шутаут в кариерата си, като по този показател излезе на трето място във вечната класация.

Травис Заяц, Джей Пандолфо и Брайън Джонта се разписаха за едва третата победа в последните осем мача на Ню Джърси. С успеха над Питсбърг хокеистите на Ню Джърси прекъснаха и серията от три поредни домакински загуби.

В дербито на Ню Йорк Айлъндърс се наложи над Рейнджърс с 2:0. Рик ДиПиетро спаси 28 удара на вратата на Айлъндърс и постигна трети пореден шутаут пред своя публика и общо 10-и в кариерата си.

Арън Ашам и Джейсън Блейк отбелязаха попаденията за тима на Айлъндърс, който побеждава за трети пореден път този месец градския си съперник.

Джеф О'Нийл донесе победата на Торонто над Минесота с попадение 2:18 минути преди края на мача. Торонто спечели с 4:3 и прекъсна серията от три поредни загуби.