Тимът на Бъфало Сейбърс победи Ню Йорк Айлендърс за шести пореден път в среща от редовния сезон на Националната хокейна лига на САЩ и Канада.

"Кавалеристите" спечелиха с 3:1, което е пета победа от последните им шест мача и общо 28-а от началото на сезона.

Райън Милър спаси 29 удара, а Максим Афиногенов се отличи с гол и асистенция за успеха на Бъфало, който ги закрепи на върха в подреждането на НХЛ с актив от 59 точки.

В друга среща от тази нощ Слава Козлов вкара в продължението и донесе победата на Атланта с 3:2 над Отава.

С успеха Трашърс запазиха второто място в Източната конференция и не позволиха на "сенаторите" да постигнат рекордната си за сезона пета поредна победа.

Водещият реализатор на Атланта Мариан Хоса асистира и за трите гола на Атланта, а Кари Лехтонен спаси 33 удара към вратата си.

Даниел Алфредсон откри резултата в полза на Отава в началото на втория период, но с голове на Иля Ковалчук и Слава Козлов Атланта обърна резултата до края на втората третина.

Том Прийсинг прати мача в продължение с изравнително попадение за Отава 3:55 минути преди края на редовното време.

Слава Козлов реши мача в полза на Атланта с втория си гол в мача 1:48 минута след началото на продължението.

Колорадо победи Нешвил с 5:3 в друга среща от НХЛ тази нощ. Войтек Волски вкара два гола, а Джо Сакич асистира за три попадения за успеха на "лавината".

Милан Хайдук, Андрю Брюнет и Ози Ваананен вкараха останалите голове за Колорадо, който прекъсна серия от три поредни загуби.

Торонто постигна едва петата си победа в последните 17 мача, като се наложи над Бостън с 5:1. Матс Сундин вкара два гола и добави асистенция за успеха на "кленовите листа".