Хокеистите на Бъфало Сейбърс спечелиха у дома среща от финалните плейофи на Източната конференция срещу отбора на Каролина в сряда.

С този успех те повеждат с 2-1 победи в серията, след като в предишните два двубоя тимовете си размениха по една.

Каролина не започна зле на леда и дори откри резултата с гол на Кори Стилман в 15-ата минута. Пет минути по-късно обаче Крис  Дрюри изравни и даде началото на подема на домакините.

Най-много точни попадения бяха отбелязани във втората третина, когато Бъфало се разписа три пъти във вратата на "ураганите" с две шайби на центъра Даниел Бриере - във 2-ата и 9-ата минута на втората част, и победното попадение на чеха Алеш Коталик в 13-ата минута.

След четирите инкасирани гола гостите се окопитиха и  Стилман вкара още веднъж за 2:4, а Ерик Стаал успя да наниже една последна шайба в третата част.

Четвъртата среща на леда между двата тима е в петък, отново в Бъфало.