Бъфало победи като гост Отава с 2:1 (0:0, 2:1, 0:0) и поведе с 2-0 успеха в серията от полуфиналните плейофи в източната конференция в Националната хокейна лига.

След нулева първа част "сенаторите" се провалиха във втората, в която позволиха само в разстояние на две минути и половина да им бъдат отбелязани две шайби, дело на Джей Пи Дюмон и Йохен Хехт.

За Дюмон това бе и пето попадение от началото на плейофите, докато съотборникът му отпразнува по този начин завръщането си след лечение на травма. Броени минути след това Крис Филипс върна една шайба за домакините, която оформи крайния резултат - 1:2.

През третата част Джейсън Спеца имаше шанс да изравни 2.38 секунди преди финалната сирена, но ударът му премина на милиметри от линията, пазена от вратаря на гостите Райън Милър.

Така Бъфало взе втора победа в серията, като третият двубой е в сряда срещу четвъртък в домашната зала на Сейбърс "HSBC Arena".

На запад във втората среща от полуфиналната серия Сан Хосе победи Едмънтън отново с 2:1 и поведе с 2-0, като следващите две срещи домакин ще е тимът на Ойлърс.