Тимът на Ню Йорк Айландърс се наложи със 7:4 над съгражданите си от Рейнджърс в мач от Националната хокейна лига игран тази нощ.

С 4 гола за победителите се отчете Виктор Козлов, докато за Рейнджърс най-резултатен бе Брендън Шанахън, който отбеляза 18-ия хеттрик в кариерата си.

Зрителите в "Медисън Скуеър Гардън" със сигурност са останали доволни от показаното в градското дерби, което бе изпълнено с много емоции и голове.

Първата третина принадлежеше на Айландърс и с попаденията на Сатан, Саймън, Козлов и Ашам те посрещнаха втората част с надежден аванс от 4 гола.

"Рейнджърите" обаче се съвзеха и отвърнаха на удара, отбелязвайки три поредни попадения преди Козлов да ги попари със втория си гол в мача, реализиран минута и 19 секунди преди края на третината.

Последният период отново започна с превъзходство на символичните домакини и Брендън Шанахън оформи хеттрика си, доближавайки отбора си само на едно попадение от съперника.

В редиците на Айландърс обаче продължи да блести Козлов. С два гола в последните седем минути руснакът погреба надеждите на Рейнджърс за нещо повече в този мач.

В същото време Анахайм Дъкс отстъпиха на Лос Анджелис Кингс с 2:3 като домакини и допуснаха трета загуба за сезона.