Отборът на Анахайм Майти Дъкс се наложи с 3:0 над Колорадо Аваланш в домакинска среща от полуфиналите на Западната конференция в НХЛ в неделя.

По този начин тимът си осигури преднина от 2-0 победи преди третия мач в Колорадо във вторник.

Райън Гетцлаф откри резултата с гол в първата част, а Руслан Салей и Джофри Лупул добавиха по една шайба за крайното 3:0 във втората. В безспорен герой на мача се превърна вратарят на домакините Иля Бризгалов.

По време на срещата русканът съумя да спаси 22 отправени към вратата удара. По този начин той счупи дебютантския рекорд по минути на леда без допуснат гол, поставен през 1945 година от  тогавашния играч на Торонто Франк МакКуул.

25-годишният Бризгалов успя да опази вратата си суха в продължение на 229 минути и 42 секунди в три последователни срещи в плейофите - върхово постижение при новобранците в следсезонни срещи и 4-о най-добро сред вратарите от НХЛ.

Абсолютен първенец в категорията е Джордж Хейнсуърт, удържал на ударите на противника цели 270,08 мин през далечната 1930 година.

Отборът на Сан Хосе победи с 2:1 Едмънтън в първа среща от другата полуфинална серия на Запад.