Александър Георгиев влезе в игра в края на втората част на вратата на Ню Йорк Рейнджърс, спаси пет удара от отправените към него шест удара, но не успя да предотврати загубата на неговия тим в дербито на Ню Йорк.

Резултати от срещите, играни в НХЛ в четвъртък, 15 ноември

Тампа Бей настигна Нешвил след победа в Питсбърг

Антони Бовийе вкара първи хеттрик в кариерата си и помогна на Айлъндърс се наложи със 7:5. Валтери Филпула направи три асистенции, а Томас Грайс парира 36 удара отправени към вратата на победителите. Това беше осми пореден успех за Айлъндърс в местното съперничество от 6 декември 2016 година.

Титулярът на вратата на Рейнджърс Хенрик Лундквист пусна пет шайби от 17 изстрела и се наложи да бъде сменен с Георгиев.

Брейдън Пойнт, със своите три гола вкарани за 91 секунди, стана основна причина за обрата на Тампа Бей в Питсбърг. Лайтинг губеха с 0:2, но вкараха четири попадения с човек повече и се наложиха 4:3. Хетрикът на Пойнт е най-бърз в историята на НХЛ.

Никита Кучеров подаде и за трите гола, а Яни Гурд вкара победното попадение 12 минути преди края на втората третина.

За "пингвините" с два гола и асистенция се отличи Патрик Хорнквист. Фил Кесъл добави гол и асистенция.