Отборът на Ямбол поднесе изненадата на първия кръг в плейофите в НБЛ при мъжете. Тимът на Иван Чолаков се наложи над Балкан със 74:56 и затвори серията срещу 3-ия от редовния сезон. В първия мач ямболии се поздравиха с успеха с 65:63 и ще се изправят срещу Левски на полуфиналите.

Ямбол започна много силно срещата и поведе след първата четвърт с 25:14. През втората част гостите не успяха да съкратят аванса на своя съперник и двата тима се оттеглиха на почивка при резултат 40:29.

Третата част се оказа решителна и домакините дръпнаха с повече от 20 точки - 62:40. В последната четвърт срещата се доигра, а в нейния край домакините ликуваха.

Петима играчи на Ямбол завършиха с повече от 10 точки, като най-резултатен стана Юлиан Радионов с 19 точки. Станислав Говедаров и Стоян Петков добавиха по 12 точки. Николай Върбанов се отличи с "дабъл-дабъл" - 11 точки и 11 борби.

Гостите от Балкан показаха безобразен процент на стрелбата като процентът им на стрелба от близко и средно разстояние бе 26, а от далечно 21. Освен това нито един играч от отбора не завърши с повече от 10 точки.

ЯМБОЛ - БАЛКАН 74:56