Съставът на Ямбол направи втори пореден силен мач срещу своя опонент Евроинс Черно море, като този път спечели със 74-66 като домакин в зала "Диана". По този начин възпитаниците на Иван Чолаков изравниха четвъртфиналната серия на НБЛ до 1-1 победи. Третият мач от серията предстои да се играе във Варна на 13 май (сряда) от 18,00 часа в зала "Христо Борисов".

Плеймекърът Станислав Говедаров пак бе най-резултатен за ямболии със 17 точки, Кирило Скуматов добави 15, а Байрън Сандърс се отличи с 14 за успеха.

Атила дос Сантош бе най-резултатен за Евроинс Черно море с 14 точки, докато Душан Коцопулос и Кори Макинтош приключиха двубоя с по 10 точки.

Ямболските баскетболисти започнаха уверено срещата и набраха сериозен аванс през първата половина на мача. Впоследствие след поредица от неуспешни атаки и лоша отбрана на тима на Иван Чолаков, гостите поведоха.

Последните 3 минути се оказаха решителни за изхода на двубоя. Три минути преди края резултатът беше 62-62, а една минута преди финалната сирена 68-66. Домакините обаче не се оставиха да изпуснат инициативата и спечелиха с крайното 74-66.