Рилски спортист записа победа при гостуването си в Бургас на местния Черноморец, предаде basketball.bg. В мач от XXVII кръг на VIVACOM Националната баскетболна лига Александър Груев и компания спечелиха с 82:74.

Самоковлий започнаха по-сковано срещата и до почивката домакините успяха да дръпнат в резултата с 6 точки. Силна трета четвърт обаче обърна резултата в полза на Рилски спортист. До края на срещата възпитаниците на Александър Тодоров не си позволиха отпускане и тотално надиграха своя съперник.

Силен мач изиграха Роб Престън и Симеон Найденов, които вкараха по 20 точки за успеха, като 12 от точките на американеца бяха след шутове от зоната за три точки. Травис Питърсън добави 14 точки, а Богдан Боев - 13.

За домакините Христо Захариев завърши с 19 точки, а Мартин Дурчев се отчете със 17. 16 вкара бившият играч на Рилски спортист Асен Саралийски, но и това не помогна на домакините.