Лидерът в класирането Рилски спортист не допусна нова изненада в зала "Диана" и победиха домакините от Ямбол с 94:69 (33:22, 23:17, 17:17, 21:13) в среща от 3-ия кръг на Националната баскетболна лига за мъже. Успехът е 24-и за тима от Самоков, който има и 4 загуби в сметката си, а Ямбол е с баланс 7-20.

Срещата започна силно за баскетболистите на Людмил Хаджисотиров, които след 10 минути игра си осигуриха комфортен аванс от 11 точки. До почивката разликата нарасна до 17 точки. След паузата домакините успяха да играят на нивото, което предложиха гостите от Самоков и двата отбора нанизаха по равен брой точки (17). А до края самоковци използваха класата си и спечелиха.

Димажио Уигинс беше най-резултатен за Рилски спортист с 25 точки, 20 вкара Чавдар Костов. 18 наниза Брендън Рандолф.

За Ямбол Георги Герганов реализира 16 точки, 15 добави Декуан Морис, а 13 - Трей Сампсън.

В следващия кръг Ямбол гостува в София на ЦСКА, а Рилски спортист е домакин на Спартак Плевен.

В София Левски загуби от Берое (Стара Загора) със 79:88 (15:21, 17:24, 21:21, 26:22). "Сините" отстъпваха с 13 точки на почивката и не успяха да стигнат до обрат през второто полувреме. Левски е на седмо място в класирането с баланс 13-14, а Берое е една позиция по-нагоре с 13 успеха и 15 поражения.

За победата на старозагорци се отличи Келси Барлоу с 19 точки.

За Левски най-полезни бяха Николай Михайлов с 22 точки и Джон Флорвиъс с 15 точки.

Спартак (Плевен) постигна убедителен успех над гостуващия Академик (Пловдив) с 92:69 (18:15, 23:25, 36:15, 15:14) след изключително силна трета четвърт на двубоя.