Рилски спортист спечели мач №2 от полуфиналните плеойфи в НБЛ срещу ЛевскиЛукойл и изравни серията до 1-1 победи след успех със 78:77 в зала "Универсиада" днес. Следващият мач е в "Арена Самоков" на 12 май.

Началото бе повече от обнадеждаващо за Рилски спортист - Мартин Маринов вкара 14 от първите 20 точки на гостите, които поведоха с 20:10 малко след средата на първата четвърт. Маринов добави още една тройка, а силно включване на Йордан Бозов вдигна преднината на самоковци до 32:20, след което домакините все пак свалиха разликата до по-малко от 10 точки - 32:24 след 10 минути.

Станимир Маринов излезе на сцената през втората четвърт, а столичани продължиха да преследват съперника, който водеше с 47:40 след 15 минути баскетбол в зала "Универсиада". Последва силна серия от 11-3 на Левски Лукойл, вдъхновена от Божидар Аврамов, след която играчите на Тити Папазов поведоха с 50:51, а в крайна сметка Рилски си върна лидерството - 52:51 на почивката. Подемът в редиците на Левски Лукойл продължи и през третата четвърт.

Тогава домакините се откъснаха напред с 53:59, след като Рилски вкара само точка в първите пет минути на полувремето, а освен това получи и техническо нарушение. Левскарите задържаха разликата до края на частта, която дойде при 59:68. Йордан Бозов държеше надеждата за гостите жива и вкара 7 точки в първите 5 минути на последната част, с които доближи своите на 5 точки от Левски Лукойл - 69:74, а малко след това разликата падна до само три точки при 71:74.

Левски Лукойл: Да спазим завета на Апостола!

"Левски значи свобода!"

Асен Великов увеличи преднината на своя отбор до 71:76, а в ответната атака Дерик Райт пропусна от тройката. Последва поредица от наказателни удари, след която Рилецо скъси дистанцията до 75:77, а Бозов асистира на Райт, който се поправи за пропуска си по-рано и наниза тройка за 78:77 при оставащи 26 секунди. Домакините така и не успяха да вкарат в този кратък период и победата бе за самоковци - 78:77.Йордан Бозов и Мартин Маринов вкараха по 17 точки всеки за успеха на Рилски. Дерик Райт се отличи с 13 точки, а Травис Тейлър добави 10 и 8 борби за победителите.

Божидар Аврамов бе най-резултатен за Левски Лукойл с 18 точки, Станимир Маринов реализира 15, а Неманя Милошевич - 13.