Отборът на Лукойл Академик се наложи с 95:88 над Черноморец в двубой от 3-ия кръг на НБЛ. "Студентите" срещнаха сериозна съпротива от бургазлии, но в крайна сметка успяха да се наложат.

Първата част бе равностойна и след 10 минути игра резултатът бе 23:23. През втория период Академик успя да неутрализира Прийст Лодърдейл. Като цяло стратегията на домакините за опазване на 222-сантиметровия американец се оказа успешна и той завърши със скромните за него 15 точки и 11 борби. На полувремето Лукойл имаше преднина от 7 точки - 47:40.

През третата част играта бе равностойна и разликата се запази. В края на периода Лукойл дръпна с още 4 точки и преди последния период преднината на Тодор Стойков и компания бе 11 точки.

В началото на последната четвърт гостите изненадващо се върнаха в мача. Тон за това им даде Димитър Рошманов, който вкара кош с фаул. След него последваха общо 10 последователни точки за Черноморец.

5:56 минути преди края на срещата Лукойл водеше само с една точка. В този момент с ключови изяви Тенчо Банев и Доминик Джоунс измъкнаха домакините от тежката ситуация. Така тимът на Йовица Арсич се поздрави с третата си поредна победа от началото на сезона. Най-резултатен за победителите стана Джоунс с 25 точки. Тодор Стойков добави 17 за 26 минути игра, показвайки отлична успеваемост.

Най-резултатен за гостите стана Симеон Найденов с 21 точки. Христо Захариев добави 18.
За Черноморец това е трета поредна загуба.