Ди Ди УилърЧетиринадесета поредна поредна победа в женското баскетболно първенство записаха шампионките от Лукойл Нефтохимик, които надделяха над Рилски спортист със 102:69 (30:15 24:23 32:16 16:15).

Впечатляващ дебют в тима на Петко Маринов направи втората американка Дезире Уилър (на снимката вляво), която завърши със 17 точки. Домакините бяха убедителни в първата и трета четвърт, а позволиха на съперника да изравни играта съответно във втората и четвърта части.

За гостенките от Рилски спортист Агнеса Дойчинова реализира 26 точки. Миналият сезон тя бе състезателка на бургаския тим.

В друга среща от 15-ия кръг Славия победи Левски Спартак с 65:55 (17:9 15:17 11:18 22:11). Елена Янкова от домакините бе най-резултатна в срещата с 27 точки, а Христина Деянова добави още 16 за успеха на "белите". За гостенките Доли Цанкова вкара 23, а Мария Желязкова - 13.

Отборът на Черно море Одесос (Варна) пък победи тима на Тони 7 (Сливен) със 77:49 (15:10, 22:11, 19:7, 21:21). Най-резултатни бяха Светла Жечева с 23 точки за домакините и Мария Радойчева с 15 точки за гостите.

Лукойл Нефтохимик - Рилски спортист 102:69
Дунав Еконт - НСА Делта 117:60
Славия - Левски Спартак 65:55
Черно море Одесос - Тони 7 77:49

Утре, понеделник, от 17,30 часа в столичнта зала "Универсиада" ще играят ЦСКА и Монтана 2003.