Уили Дийн записа 22 точки за успеха на Лукойл Академик с 92:57 в гостуването на Балкан (Ботевград), което бе и 25-та победа от общо 25 мача на шампионите в държавното ни баскетболно първенство.

Перо Антич добави 16 точки и 5 борби за победата, която гостите си осигуриха още в първата четвъртина на срещата, след като повeдоха с 19 точки разлика.

Във втората и последната част на срещата Балкан изостана общо с две точки от гостите си, но в третата четвъртина Лукойл нанесе нов удар на домакините и поведе с нови 14 точки.

Най-резултатен за изкачилия се на второ място в класирането Балкан бе Иван Лилов, който завърши мача със 17 точки.

Лукойл Академик успя да увеличи преднината си на върха на 8 точки пред Левски, който е равен на второто място с Балкан с 40 точки. "Сините" обаче излизат в понеделник срещу Ямбол в зала "Триадица.