Отборът на Лукойл Академик записа десета поредна победа в първенството на България по баскетбол за мъже.

Шампионите започнаха трудно срещу гостуващия ЦСКА, но в крайна сметка стигнаха до убедителен успех с 92:69.

Възпитаниците на Желко Лукаич се прибраха късно снощи от Италия от мача срещу местния Бенетон в турнира за купата на УЛЕБ, но това не им попречи да бъдат далеч по-свежи и концентрирани във втората половина от мача.

ЦСКА изненадващо диктуваше събитията на полето до почивката. "Червените" водеха с 28:16 в края на първата четвърт, а през втората част преднината им достигна до 14 точки при 36:22.

Домакините осъществиха обрата през третата четвърт, когато направиха две серии първо от 17:0 точки, а след това и от 12:0 точки, за да достигнат до 69:52 преди последните 10 минути.

До края баскетболистите на Лукойл нямаха проблеми и само увеличаваха аванса си, който в края достигна до 23 точки.

Най-полезен за домакините беше резервата Мурило Да Роса с 18 точки и 7 борби. Ристе Стефанов и Донта Смит, които също бяха резерви, добавиха съответно  17 и 15 точки.

От ЦСКА най-добре се представи Христо Николов с 16 точки. Майкъл Хендерсън и Лавел Лейн завършиха с по 14 точки.

Вторият в класирането Левски се поизмъчи срещу Ямболгаз, но все пак стигна до успеха.

"Сините" контролираха развоя на срещата, но рядко успяваха да задържат аванс от поведе от 10 точки.

Гостите от Ямбол дори успяха да стигнат до 68:68 в 35-ата минута след пет тройки в четвъртата част, но в крайна сметка по-високата класа на столичани си каза думата и те не допуснаха обрат.

Най-полезен за победителите беше Станислав Славейков с 25 точки и 7 борби. Златин Георгиев се отличи с 16 точки и 5 асистенции, а брат му Стефан Георгиев добави 15 точки и 9 борби.

За гостите Мартин Дурчев завърши с 29 точки, а Станислав Говедаров и Кирил Скуматов завършиха с по 14. Говедаров взе и 8 борби и даде 7 асистенции.