Отборът на Левски Спартак записа поредната си загуба в женското баскетболно първенство на България, след като отстъпи с 62:63 (3:14, 22:9, 15:24, 13:15) пред тима на НСА Делта в среща от шестия кръг. След оспорвана първа част домакините спечелиха втората с 22:9 и на почивката водеха с 12 точки - 35:23.

В третата част след щурм на Левски преднината на НСА бе намалена до 3 точки - 50:47 след 30 минути игра. В последната част се играеше кош за кош, но баскетболистките на НСА водеха с 3-4 точки и успяха да стигнат до крайната победа.

Отборът на Стара Загора пък възкръсна в Самоков. Гостенките сториха истинско чудо в полите на Рила, след като наваксаха изоставане от 18 точки през първото полувреме. С изключително успешна стрелба от зоната за трите точки, гостенките сломиха през втората част съпротивата на амбициозния самоковски състав и погледнаха по-смело към третото място в родния шампионат.

Липса на всякакъв синхрон в редиците на домакините се забеляза в третата и четвъртата четвърт от срещата. Усилията на топ реализаторката на самоковки Радмила Нешева завършила срещата с 23 точки, не бяха подкрепени от съотборничките й.

В друга среща от кръга Монтана надделя над столичния Славия с 83:79 (19:24, 26:18, 20:13, 18:24).