Отборът на Левски е първия финалист в Националната Баскетболна лига, след като възпитаниците на Константин Папазов победиха Балкан със 78:68 в третия двубой от полуфиналния плейоф, който се игра в Ботевград.

"Сините", които вече бяха спечелили първите два мача в София, загубиха първата четвъртина с 14:21 след отлична игра на домакините. На полувремето, Балкан водеше с 41:38. Постепенно, гостите започнаха да наваксват изоставането си и третата четвъртина бе в тяхна полза - 23:25. Левски взе последната част с 11 точки разлика - 4:15, като така спечели мача с 78:68 и серията с 3-0 победи.

Най-резултатен за "сините" бе отново Арън Харпър с 31 точки, Робърт Фрейзър добави 10 точки. За Балкан най-резултатен бе Иван Лилов с 22 точки, Атанас Радев добави 12, а Мартин Маринов реализира 8 точки.

Съперник на Левски в битката за титлата ще бъде победителя от другия полуфинал, в който се срещат Лукойл-Академик и Рилски Спортист. Шампионите водят на самоковци с 2-0 победи и още утре в Самоков могат да подпечатат своя билет за финалната битка с Левски.